Железная фея. Александр Шапошник изумительно поздравил бердянских женщин с праздником

Железная фея. Александр Шапошник изумительно поздравил бердянских женщин с праздником

От таких новостей не устаешь. Изящная фея на цветочке. Как и прежние фигуры она нашла свое место на территории Бердянского машиностроительного профессионального лицея.

За несколько лет Александр Шапошник превратил прилегающую к учебному заведению местность в одну из лучших фотолокаций Бердянска.

Респект мастеру и с наступающим праздником, бердянские женщины.

@@https://www.brd24.com/news/a-74110.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-72580.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-70185.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-66533.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-65382.html@@

Співпраця з ОТГ- шлях вирішення актуальних питань зайнятості

Співпраця з ОТГ- шлях вирішення актуальних питань зайнятості

У руслі конструктивного діалогу обговорювалися нагальні питання щодо сфери зайнятості, шляхи подолання безробіття на території громади, заходи, що вживаються місцевою владою з легалізації трудових відносин між найманими робітниками та роботодавцями, підтримки малого і середнього підприємництва та інше. Особливу увагу було приділено одному із дієвих напрямків активної політики зайнятості населення, а саме організації громадських робіт, оскільки вони сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи, а також є засобом переходу до постійного працевлаштування.

Голова громади та представники центру зайнятості у форматі активного спілкування говорили про перспективи реалізації соціально-економічного розвитку громади, окреслили шляхи подальшого вдосконалення співпраці та соціального партнерства.

Директор центру зайнятості Олена Михайлівна наголосила, що служба зайнятості є сервісною установою, виконує соціальну функцію, надаючи допомогу людям і завжди відкрита до співпраці. На сьогодні служба зайнятості пропонує широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, запроваджуються нові механізми само презентації як роботодавців, так і шукачів роботи в режимі он-лайн.

Перехід на електронні трудові книжки

Перехід на електронні трудові книжки

У цей період можна буде використовувати одночасно як паперову так і електронну трудову книжку.

Законом запроваджується:

  • механізм накопичення, зберігання та використання даних про трудовий стаж працівників в електронній формі;
  • електронний документообіг при накопиченні, зберіганні та використанні (за згодою особи, крім випадків, передбачених законом) даних про трудовий стаж;
  • автоматичне призначення пенсії особі при досягненні нею пенсійного віку, без відвідування органу Пенсійного фонду України.=

Наповнення відомостей відбуватиметься як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою. Дані до реєстру будуть вноситись через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

Слід зазначити, що «Порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» був затверджений 27 листопада 2019 року постановою Кабінету Міністрів України №1084, що дало офіційний старт електронному обліку трудової діяльності.

З травня 2020 року Пенсійним фондом України була розпочата робота по оцифруванню сканованих копій трудових книжок та створенню Електронної трудової книжки застрахованої особи.

Ця робота велась з одного боку зі страхувальниками, в першу чергу з тими, у яких працюють працівники, право на пенсію у яких виникало найближчим часом, з іншого — із застрахованими особами, які прагнули наповнити власні персональні облікові картки реєстру застрахованих осіб інформацією, що відсутня в ньому.

В Запорізькій області на сьогодні оцифровано майже 6 тис. трудових книжок застрахованих осіб, які надійшли через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Основними перевагами Закону про перехід на електронні трудові книжки є:

  • спрощення процедури одержання інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, наприклад, у випадку тимчасової втрати працездатності;
  • зменшення витрати роботодавців на ведення паперового документообігу;
  • усунення можливих ризиків і негативних наслідків втрати паперової трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації або внесення недостовірних відомостей.

Більш детальніше: ведення трудової діяльності працівника в електронній формі забезпечить необхідні умови для автоматичного призначення пенсій на підставі наявних відомостей про стаж та сплачені внески, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. За бажанням особа зможе подавати додаткові документи через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Механізм автоматичного призначення пенсії за наявними в реєстрі застрахованих осіб даними без обов’язкового відвідування майбутніми пенсіонерами відділів обслуговування громадян вже запроваджений Указом Президента України від 08 листопада 2019 року № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Таким онлайн-сервісом у Запорізькій області скористалось 559 осіб у 2021 році та 324 – у 2020.

Рятувальники ліквідували пожежу на Слобідці. Будівлі і бази відпочинку не постраждали

Рятувальники ліквідували пожежу на Слобідці. Будівлі і бази відпочинку не постраждали

Повідомлення про пожежу надійшло о 17:48. Як і в попередньому випадку в мікрорайоні Колонія, горів очерет. Чотири бригади рятувальників було залучено для локалізації і ліквідації відкритого вогню.

За інформацією рятувальників вогонь вдалось локалізувати і не допустити його поширення на будівлі санаторіїв. Найближче вогонь наблизився до санаторію «Нива». Завдяки оперативним діям фахівців бердянського управління ДСНС поширення вогню на територію закладу вдалось запобігти.

Повністю приборкати стихію рятувальникам вдалось орієнтовно о 21:20.

В мікрорайоні Колонія масштабна пожежа

В мікрорайоні Колонія масштабна пожежа

За інформацією Бердянського управління ДСНС повідомлення про пожежу надійшло о 15-й годині. Станом на 16:00 на місці працюють чотири бригади рятувальників. Територія загоряння охоплює декілька кварталів.

На даний момент загрози переміщення вогню до житлових будинків немає. На місці продовжують працювати рятувальники.

Найімовірнішою причиною загоряння став підпал. Точну причину встановить слідство.

Виконавче провадження проти «Бердянськводоканалу» закрито

Виконавче провадження проти «Бердянськводоканалу» закрито

За словами Дмитра Михалевича комунальне підприємство “Бердянськводоканал” в лютому закрило борги перед облводоканалом за вересень попереднього місяця, включно з нарахуваннями та зборами. Це дозволило заявити, що виконавче провадження по водоканалу закрито.

Крім того, очільник “Бердянськводоканалу” зазначив, що за три дні березня комунальний водоканал приступив до сплати поточних нарахувань за лютий. Таким чином, комунальники планують впродовж двох років покрити заборгованість комунального підприємства за період з листопада по січень і паралельно вчасно сплачувати поточні нарахування, щоб не накопичувались нові борги.

@@https://www.brd24.com/news/a-80276.html@@

44 млн на проблемну ділянку колектору — забагато. Директор водоканалу заявив про перерахунок кошторису

44 млн на проблемну ділянку колектору — забагато. Директор водоканалу заявив про перерахунок кошторису

Дмитро Михалевич зауважив, що проектно-кошторисну документацію відправили на доопрацювання розробнику. У керівництва водоканалу викликає сумнів, щодо коректності розрахунків на 44 мільйонів гривень для заміни 2-х кілометрів трубопроводу.

До того проекту дуже багато запитань. Запитань більше, ніж відповідей. Не зрозуміло, чому там заплановано прокладення чавунної труби, якщо зараз вже виконуються роботи більш сучасними матеріалами, — заявив Дмитро Михалевич.

Наразі, “Бердянськводоканал” в аварійно-небезпечних ділянках розпочав роботи власними силами. Поки що, комунальники спробують запобігти новому обвалу без залучення додаткових коштів.

@@https://www.brd24.com/news/a-80346.html@@

1607 собак простерилізовано в Бердянську за неповних 4 роки

1607 собак простерилізовано в Бердянську за неповних 4 роки

З 2017-го року в Бердянську простерилізовано 1607 собак. В минулому, 2020-му, виловлено і вакциновано 876 тварин, стерилізовано 413 собак. За словами Валентини Мамай в цьому році організація продовжила вилов тварин. За два місяці — 47 особин, серед яких і агресивні.

Валентина Мамай зауважила, що періодичні перебої з фінансуванням серйозно впливають на ефективність заходів зі стерилізації. Голова громадської організації заявила, що з 1-го березня, начеб-то, припинила вилов тварин, оскільки результати конкурси було відмінено. За інформацією фахівців виконкому причина скасування конкурсу — технічні помилки у документації.

Міський голова Валерій Баранов заявив, що незабаром буде оголошено новий конкурс, який, скоріше за все, виграє організація Валентини Мамай, як єдина в місті, що надає подібний вид послуг. Тому очільник міста закликав зоозахисницю продовжувати роботу.

БЗПТО намагається стягнути з міської ради 63 млн гривень за гуртожиток

БЗПТО намагається стягнути з міської ради 63 млн гривень за гуртожиток

Предмет спору між Бердянською міською радою та ПРАТ БЗПТО — гуртожиток, який раніше перебував у власності заводу. Згідно з рішенням суду даний об’єкт має бути переданий до комунальної власності міста. Однак, за інформацією начальника Бердянського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Максима Дудки дане рішення не виконано. Виконавчою службою двічі накладено штрафні санкції за невиконання рішення суду та направлено звернення про відкриття кримінального провадження по даному факту.

В той же час в Господарському суді Запорізької області розглядається справа, щодо відшкодування ПРАТ БЗПТО збитків в розмірі 63 млн у зв’язку з тим, що Бердянський завод підйомно-транспортного обладнання заявляє про передачу даного об’єкту до комунальної власності. За оцінкою БЗПТО після проведених поліпшень в 2018 і 2019 роках вартості гуртожитку становить 63 мільйони гривень. З даного приводу відбулось лише підготовче засідання.

Приводом для скликання сесії міської ради стало звернення групи мешканців гуртожитку до міського голови та секретаря міської ради.

@@https://www.brd24.com/news/a-80339.html@@

На сесії депутатами ухвалено рішення визнати заяву за підписом Бердянського міського голови Баранова В.О. від 19.02.2021 р., направлену до Центрального апеляційного господарського суду по справі №908/1674/19 такою, що не відповідає інтересам громади м. Бердянськ та не є дійсною.

Филимонова

Крім того, депутати рішенням сесії рекомендували міському голові Валерію Баранову звільнити із займаної посади начальника відділу з правового забезпечення діяльності виконкому Світлану Філімонову. Депутати вважають, що дана посадова особа має понести відповідальність за розробку проекту заяви від міського голови до Центрального апеляційного господарського суду.

Повернення ярмарок до МПК ім. Шевченко. Питання вирішить депутатська комісія

Повернення ярмарок до МПК ім. Шевченко. Питання вирішить депутатська комісія

Відповідну інформацію Валерій Баранов озвучив на черговій прес-конференції. За словами міського очільника дане питання мають вирішити на комісії.

З приводу своєї особистої позиції, міський голова стримано прокоментував запитання. Мер відзначив, що свою позицію до різноманітного роду ярмарків і торгівлі в центрі міста неоднарозово озвучував. В даному ж контексті, якщо палац культури буде отримувати кошти від цього виду діяльності і зможе направити їх на ремонт приміщень, то це питання можна розглянути. Однак остаточне рішення мають ухвалити на комісії.

@@https://www.brd24.com/news/a-76551.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-76348.html@@