Герою України Валерію Чибінєєву пропонується присвоїти звання Почесний громадянин Бердянська

Герою України Валерію Чибінєєву пропонується присвоїти звання Почесний громадянин Бердянська

Депутат Віктор Шиян від імені своєї політичної сили озвучив ініціативу присвоїти в 2021-му році, на найближчій сесії міської ради звання Почесного громадянина міста Бердянська — бердянцю, Герою України Валерію Чибінєєву.

Наш земляк єдиний бердянець, який удостоєний високого звання Герой України. На сьогодні Валерій Чибінєєв продовжує нести військову службу в зоні ООС.

Профільна депутатська комісія дану ініціативу підтримала.

@@https://www.brd24.com/news/a-47495.html@@@@https://www.brd24.com/news/a-69533.html@@

У 18% багатоповерхових будинків відновлено газопостачання, роботи активно тривають

У 18% багатоповерхових будинків відновлено газопостачання, роботи активно тривають

14 — у Військовому містечку, 2 — в районі пам’ятного знаку “Літак”, 12 — у мікрорайоні РТС, 36 — Азмол, 7 — селище “Лампове”, 4 — Нагірна частина. Частково відновлено у 26 будинках, тобто були підключені не всі стояки, а саме 3 будинки у Військовому містечку, 5 — в районі пам’ятного знаку “Літак”, 3 — у мікрорайоні РТС, 7 — Нагірна частина, 6 — Азмол, 2 — селище “Лампове”. Також відновлено газопостачання у 36% будинках приватного сектору мікрорайону РТС.

Серед основних причини не підключення стояків — негерметичність запірної арматури та значні суми заборгованості за газ. Всі вони вирішуються в індивідуальному порядку. Нагадаємо, що для вирішення цих проблем створені окремі бригади спеціалістів.

За словами керівника газового господарства Павла Іотова, роботи з відновлення газопостачання сьогодні, 22 квітня, продовжуються в розпочатих мікрорайонах та планується долучити всі сектори в мікрорайонах Центр міста та Колонія.

«Бердянскводоканал» втрое снизил тариф для санбочек. Машины перестанут сливать фекалии в посадках?

«Бердянскводоканал» втрое снизил тариф для санбочек. Машины перестанут сливать фекалии в посадках?

«Водоканал» принимает отходы на своих очистных. Но как говорили предприниматели, которых периодически ловили за отвратительными поступками, ценник предприятия математически просто убивал всякий смысл работать по закону. Расходы с утилизацией превышали стоимость услуги по городу.

С огромной натяжкой это можно было считать оправданием. Хотя непонятно, почему владельцы санбочек никак не пытались повлиять на ситуацию…

Теперь тариф снижен втрое. О чем указано на сайте «Бердянскводоканала». Надеемся, что предприниматели закончат загаживать городские территории или сливаться в люки. В противном случае – ожидаем самых жестких мер от властей, экологов и правоохранителей.

@@https://www.brd24.com/news/valeriy-baranov-nameren-zakryt-problemu-sanbochek-kotorye-slivayut-fekalii-v-lyuki-i-posadki.html@@

Розпочинаються роботи з обробки зелених насаджень від шкідників

Розпочинаються роботи з обробки зелених насаджень від шкідників

За інформацією управління житлово-комунального господарства виконкому в результаті обстеження зелених насаджень в нижній частині міста та виявлення очагів ушкодження дерев шкідниками, 22 квітня о 06.00 годині, розпочнуться роботи з обробки зелених насаджень від шкідників в парку ім. П.П.Шмідта.

23 квітня 2021 року о 06.00 годині роботи з дезінсекції зелених насаджень від шкідників будуть виконуватися по вул. Горького.

Роботи будуть проводитись відповідальним виконавцем Комунальним підприємством «Бердянська профдезiнфекцiя Запорозької обласної ради», визначеним за результатом проведених відкритих торгів зареєстрованих в електронній системі закупівель № UA-P-2021-03-09-001266-b та відповідно до укладеного договору від 19.04.2021 №88.

Акція «Місячник зайнятості жінок»

Акція «Місячник зайнятості жінок»

Нажаль, дисбаланс попиту й пропозиції робочої сили не на користь жінкам: на більшості підприємств використовується праця чоловіків. Працевлаштування жінок залишається однією з актуальних проблем, для вирішення якої держава докладає зусиль шляхом поліпшення їх становища на ринку праці та  соціального захисту.

Знайти гідну і цікаву роботу відповідно до професійних інтересів та вподобань можна звернувшись до центру зайнятості. Навіть в умовах посилення карантинних заходів Бердянський міськрайонний центр зайнятості продовжує надавати послуги роботодавцям з добору працівників та здійснює підбір підходящої роботи безробітним громадянам із дотриманням всіх заходів безпеки.

З метою підвищення ефективності надання соціальних послуг, спрямованих на підтримку трудової активності жінок у сучасному економічному середовищі, підвищення рівня працевлаштування цієї категорії громадян, центром зайнятості протягом квітня 2021 року традиційно проводиться акція «Місячник зайнятості жінок». Під час заходу можна отримати інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, а фахівці центру зайнятості допоможуть шукачам знайти підходящу роботу, крім того, вони нададуть інформацію про вільні вакансії  не тільки в межах  міста, а й по всій території України.

Реальність нашого сьогодення вимагає швидко адаптовувати процедури обслуговування роботодавців таким чином, щоб оголошення протиепідемічної ситуації не вплинуло на базові соціальні гарантії, які передбачені законодавством. Тому фахівці відділу взаємодії з роботодавцями, з метою збільшення рівня працевлаштування жінок, у т. ч. осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в телефонному режимі продовжують роботу з інформування працедавців міста Бердянськ та Бердянського району щодо послуг служби зайнятості для роботодавців.

Внаслідок взаємодії з роботодавцями в ході проходження акції «Місячник зайнятості жінок» станом на 21 квітня 2021 року за направленням центру зайнятості були працевлаштовані на підприємства міста Бердянськ та Бердянського району 124 жінки та на громадські роботи 8 осіб прекрасної статі.

Високопрофесійна допомога і суто людська підтримка фахівців Бердянського міськрайонного центру зайнятості стає надійним помічником жінкам на шляху до впевненості у майбутньому.

Відновлення газопостачання у мікрорайонах міста триває

Відновлення газопостачання у мікрорайонах міста триває

  • 8 — у Військовому містечку,
  • 2 — в районі пам’ятного знаку “Літак”,
  • 6 — у мікрорайоні РТС.

Частково у 17 будинках, тобто були підключені не всі стояки, а саме 9 будинків у Військовому містечку, 5 — в районі пам’ятного знаку “Літак”, 3 — у мікрорайоні РТС. Причини не підключення стояків різні, але всі вони вирішуються в індивідуальному порядку, є взаємодія із головами ОСББ. Для вирішення цих проблем створена окрема бригада спеціалістів.

Триває робота бригад з відключення будинків в приватному секторі, які не дали доступ. Роботи з відновлення газопостачання у другій половині дня планується продовжити в нагірній частині та розпочати у двох секторах мікрорайону Центр міста.

КП «Міськсвітло» накопичує борги за електроенергію

КП «Міськсвітло» накопичує борги за електроенергію

За словами керівника підприємства, затверджена в поточному році програма фінансування не покриває потреби «Міськсвітла» у зв’язку з цим виникла проблема з оплатою електроенергії. Звернення депутата розглянули на комісії з питань планування бюджету.

Профільний заступник міського голови Юрій Муха запропонував в межах програми перерозподілити 2,2 млн, і перенаправити їх на погашення платежів за електроенергію. Після затвердження показників виконання бюджету за підсумками першого півріччя повернутись до розгляду питання виділення додаткових асигнувань на «Міськсвітло».

Голова комісії з питань планування бюджету Микола Рудницький вніс пропозицію фінансовому управлінню та управлінню з питань житлово-комунального господарства проаналізувати можливість виділення зазначеної суми і проінформувати депутатів. Для цього комісія збереться на додаткове засідання.

@@https://www.brd24.com/news/a-79935.html@@@@ https://www.brd24.com/news/a-79953.html@@

Завтра бердянский автовокзал возвращается к привычному режиму работы

Завтра бердянский автовокзал возвращается к привычному режиму работы

С 21 апреля в Запорожской области восстанавливаются пассажироперевозки на пригородных и межгородских маршрутах. Такое решение приняла региональная комиссия по ТЭБ и ЧС.

Бердянский автовокзал переходит в прежний формат работы. Эту информацию подтвердил директор предприятия Игорь Налюшний.

Терміни невідомі. Перспективи ремонту обладнання для опромінення онкохворих — туманні

Терміни невідомі. Перспективи ремонту обладнання для опромінення онкохворих — туманні

Ситуацію з ремонтом апарату для проведення променевої терапії “Агат” охарактеризувала заступник міського голови Вікторія Васильчишина на засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань. За словами чиновниці заряди для апаратів променевої терапії до державного профільного підприємства “Ізотоп” надходили з Росії та Білорусі. Бердянськ направив запит до держпідприємства, однак окреслити терміни ремонту на сьогодні не можна.

У зв’язку з цим влада пропонує надавати матеріальну допомогу онкохворим бердянцям, яку б можна було спрямувати на покриття вартості проїзду до Запоріжжя. За словами заступника мера, виходячи з її практики спілкування з хворими бердянцями, для переїзду в Запоріжжя вони спеціально винаймають транспорт, тому виділяти кошти адресно на компенсацію проїзду автобусами недоречно.

Голова комісії Ксенія Буханова зауважила, що коштом депутатського фонду покрити потреби пацієнтів неможливо. Тим паче, що до депутатів за матеріальною допомогою звертаються й інші незахищені верстви населення. Також депутат наголосила, що інформація про відсутність в Україні зарядів була відомо давно, однак влада належних заходів не вжила для пошуку інших варіантів вирішення проблеми.

Наприкінці обговорення Вікторія Васильчишина наголосила, що влада продовжуватиме шукати різні варіанти для ремонту апарату променевої терапії “Агат”.

З 17 травня розпочнеться подання проєктів громадського бюджету за оновленими правилами

З 17 травня розпочнеться подання проєктів громадського бюджету за оновленими правилами

Як зазначила Юлія Орлова, начальник управління економіки, на березневій сесії міської ради було затверджено нове Положення про бюджет участі Бердянської міської територіальної громади. Основні зміни стосуються фінансування проєктів, сфер застосування та видів можливих робіт.

Зокрема проєкти, які будуть подані в поточному році та будуть реалізовані у 2022 році, тепер знову поділяються на дві категорії:

  • малі — з обсягом фінансування до 150 тис. грн включно;
  • великі — з обсягом фінансування від 151 тис. грн до 500,0 тис. грн включно.

Дозволено подання проєктів, які передбачають проведення робіт з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єкта, проте лише за умови надання автором проєкту розробленої орієнтовної проєктно-кошторисної документації.

Заходи проєкту, який стосується дошкільних навчальних закладів та закладів загальної середньої освіти, повинні стосуватися тільки прилеглої території до зазначеного закладу.

Члени робочої групи обговорили та затвердили наступний План заходів з впровадження бюджету участі Бердянської МТГ на 2022 рік.

План заходів з впровадження бюджету участі Бердянської МТГ

Подання проєктів авторами відповідно до умов Положення

17 травня – 15 червня

Внесення проєктів до електронної системи „Громадський проєкт”

до 18 червня

Попередній розгляд та внесення коригувань автором (у разі необхідності)

до 25 червня

Направлення проєктів на розгляд відповідним структурним підрозділам

до 29 червня

Розгляд проєктів відповідними структурними підрозділами та підготовка проєктів на розгляд робочої комісії

до 13 липня

Розгляд проєктів на засіданнях робочої комісії

до 01 серпня

Розміщення на сайті проєктів, які пройшли розгляд

до 01 серпня

Голосування за проєкти

02 серпня – 16 серпня

Внесення до електронної системи голосів, поданих на бланках

до 27 серпня

Визначення проєктів-переможців на засіданні робочої комісії

до 01 вересня

Розміщення на сайті проєктів-переможців

до 02 вересня

Пунктами для голосування за проєкти традиційно визначено Центри громадських ініціатив у мікрорайонах, робочі місця старостату у с. Азовське та с. Нововасилівка та в приміщенні ЦНАПу. Проголосувати можна як електронним шляхом на сайті “Громадський бюджет”, так і у паперовому вигляді.

Вже вшосте у місті відбуватиметься реалізація бюджету участі, головним завданням якого є залучення громадян до процесу бюджетування, а саме до розподілу коштів бюджету міста на реалізацію ідей, які пропонують саме жителі.