З 17 травня розпочнеться подання проєктів громадського бюджету за оновленими правилами

З 17 травня розпочнеться подання проєктів громадського бюджету за оновленими правилами

Як зазначила Юлія Орлова, начальник управління економіки, на березневій сесії міської ради було затверджено нове Положення про бюджет участі Бердянської міської територіальної громади. Основні зміни стосуються фінансування проєктів, сфер застосування та видів можливих робіт.

Зокрема проєкти, які будуть подані в поточному році та будуть реалізовані у 2022 році, тепер знову поділяються на дві категорії:

  • малі — з обсягом фінансування до 150 тис. грн включно;
  • великі — з обсягом фінансування від 151 тис. грн до 500,0 тис. грн включно.

Дозволено подання проєктів, які передбачають проведення робіт з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єкта, проте лише за умови надання автором проєкту розробленої орієнтовної проєктно-кошторисної документації.

Заходи проєкту, який стосується дошкільних навчальних закладів та закладів загальної середньої освіти, повинні стосуватися тільки прилеглої території до зазначеного закладу.

Члени робочої групи обговорили та затвердили наступний План заходів з впровадження бюджету участі Бердянської МТГ на 2022 рік.

План заходів з впровадження бюджету участі Бердянської МТГ

Подання проєктів авторами відповідно до умов Положення

17 травня – 15 червня

Внесення проєктів до електронної системи „Громадський проєкт”

до 18 червня

Попередній розгляд та внесення коригувань автором (у разі необхідності)

до 25 червня

Направлення проєктів на розгляд відповідним структурним підрозділам

до 29 червня

Розгляд проєктів відповідними структурними підрозділами та підготовка проєктів на розгляд робочої комісії

до 13 липня

Розгляд проєктів на засіданнях робочої комісії

до 01 серпня

Розміщення на сайті проєктів, які пройшли розгляд

до 01 серпня

Голосування за проєкти

02 серпня – 16 серпня

Внесення до електронної системи голосів, поданих на бланках

до 27 серпня

Визначення проєктів-переможців на засіданні робочої комісії

до 01 вересня

Розміщення на сайті проєктів-переможців

до 02 вересня

Пунктами для голосування за проєкти традиційно визначено Центри громадських ініціатив у мікрорайонах, робочі місця старостату у с. Азовське та с. Нововасилівка та в приміщенні ЦНАПу. Проголосувати можна як електронним шляхом на сайті “Громадський бюджет”, так і у паперовому вигляді.

Вже вшосте у місті відбуватиметься реалізація бюджету участі, головним завданням якого є залучення громадян до процесу бюджетування, а саме до розподілу коштів бюджету міста на реалізацію ідей, які пропонують саме жителі.

Убрать скульптуры из старых автошин с бердянских дворов. Экоинспекция выступила с призывом

Убрать скульптуры из старых автошин с бердянских дворов. Экоинспекция выступила с призывом

На днях экоинспекия Южного округа, куда входит и Запорожская область, выступила с соответствующей инициативой. Объясняется это тем, что отработанные шины несут серьезный вред здоровью детей.

Особенно в жару, на солнце, краска лопается, резина нагревается и все канцерогены испаряются. По информации специалистов, покрышки являются отходами четвертого класса опасности и в их состав входят около 120 вредных химвеществ.

 — Призываем защитить себя и детей от контакта со смертельно опасными канцерогенами. Живите среди живой природы. Не создавайте себе добровольную газовую камеру, — указывается в сообщении.

В комментариях «Брд24» экологи отметили, что пока эта инициатива – на уровне призыва. Возможно, в ближайшее время это все примет форму прямого указания и санкциями в отношении нарушителей.

 

“Паспортизація” сезонної торгівлі. Мерія опинилась в колізії організації роботи ТС

“Паспортизація” сезонної торгівлі. Мерія опинилась в колізії організації роботи ТС

7 точок на вул. Горького спровокували кризу в організації сезонної торгівлі

Як повідомляла редакція “Бердянськ 24” раніше, на вул. Горького мерія видала 7 паспортів прив’язок на тимчасові споруди для продажу сувенірів — так звані “ромашки”. Підприємці, які отримали ці дозволи, вже розпочали ремонтні роботи, маючи впевненість, що саме вони провадитимуть підприємницьку діяльність на цій території влітку. Однак, як виявилось, мерія, окрім виданих паспортів прив’язок, на ці ж об’єкти оголосила ярмарок. Секретар міської ради Олександр Свідло зауважив, що подібний підхід суперечить принципам доброчесної конкуренції. І за такої політики міська рада взагалі може оголосити мораторій на встановлення тимчасових споруд на сезон 2021-го року.

@@https://www.brd24.com/news/ts-na-naberezhniy-novi-pasporti-ne-vidavali-i-ne-budemo-ale-7-novikh-priv-yazok-vzhe-.html@@

Позиція профільного заступника міського голови Юрія Мухи продемонстрували повну відсутність стратегічного бачення в організації сезонної торгівлі. Заступник з економіки порадив іншим суб’єктам господарювання, які прагнуть займатись підприємницькою діяльністю, через єдиний офіс оформити й інші паспорти прив’язки. Така заява докорінним чином суперечить офіційній позиції міського голови Валерія Баранова, який послідовно виступає проти встановлення тимчасових споруд на Азовському проспекті та вул. Горького.

Вже видані 7 паспортів прив’язок не єдині?

За попередньою інформацією редакції, видані 7 паспортів прив’язок на торгівлю сувенірною продукцією по вул. Горького не єдині дозвільні документи, які були підписані вже нинішньою владою. Начебто, раніше видані паспорти прив’язки продовжили до 2025-го року. Дозвільні документи регламентують роботу тимчасових споруд в районі оглядової альтанки на Приморській площі та в районі колишнього кафе “Ассоль”. Редакція встановить, коли саме були продовжені дані дозвільні документи, про що додатково проінформуємо.

Станом на зараз, як буде організована сезонна торгівля в 2021-му році незрозуміло

Виконавчий комітет оголосив ярмарку для прилеглих територій літніх майданчиків для стаціонарних кафе на вул. Горького та проспекті Азовському, а також в районі “ромашок”. В той же час на руках у підприємців є паспорти прив’язки на тимчасові споруди “ромашок”. Чи проводитимуться аукціони на дані об’єкти, чи будуть анульовані видані паспорти прив’язки, чи взагалі міська рада оголосить мораторій на ТС в центрі — залишається невідомим.

В будь-якому випадку, виходячи з наявної інформації можна констатувати, що підготовку до сезонної торгівлі в 2021-му році міська влада провалила. Більше того, профільні спеціалісти навіть не мають бачення, якою має бути сезонна торгівля в Бердянську.

Враховуючи відсутність стратегічного бачення у міської влади, не визначену позицію з приводу визначення суб’єктів господарювання для ведення підприємницької діяльності з продажу сувенірної продукції, ми звернулись до екс-заступника міського голови Ірини Плющій, під керівництвом якої, свого часу, в Бердянську запровадили аукціони, поділитись своїм баченням, якою має бути сезонна торгівля і в який спосіб мають визначати підприємців для роботи в інвестиційно привабливих мікрорайонах — через аукціони чи видачею паспортів прив’язок?

Коментар Ірини Плющій

Відповідаючи на запитання: аукціони чи паспорта прив’язки в інвестпривабливих курортних районах міста, моя думка, однозначно, — через проведення відритих аукціонів, які організовані на офіційних майданчиках та з трансляцією в режимі онлайн. Чому аукціони? Бо вони чітко визначають, хоча б один критерій — ціну, який стане вирішальним при виборі переможця.

Що стосується паспортів прив’язки, то критерії визначення переможця, якому буде видано паспорт на одне й теж привабливе для багатьох місце, об’єктивно окреслити неможливо. Можна ці критерії придумати: першість подачі документів, укладення договорів пайової участі (інвестиційних договорів), але всі вони створюють умови для підвищення корупційних ризиків і не можуть бути достовірно оцінені.

У тому вигляді, в якому на сьогодні існують аукціони на розміщення ярмаркових місць в інвестпривабливих курортних районах міста, звичайно ж потребують удосконалення. Перші аукціони були направлені на максимальне виведення з тіні цього виду сезонного бізнесу та відшкодування громаді міста тих коштів, які витрачаються з бюджету на утримання прибережного центру міста. На тепер, коли проведено значну роботу (у тому числі через судові тяжби) та Приморська площа вільна від паспортів прив’язки, сервітутів та інвестиційних договорів можна визначатися з наступними амбітними цілями.

Необхідно дати відповідь на ключове запитання: що ми хочемо отримати,- у тяжких умовах підтримати малий бізнес та дати можливість здійснювати діяльність, оформити центр, як перлину та максимально привабити туристів чи залишити вільним для прогулянок відпочиваючих та гостей?

У будь-якому разі потрібно пам’ятати, що лише якісно організовані заходи, які будуть цікавими для бердянців та гостей міста сприятимуть підвищенню курортної привабливості нашого міста та створять сприятливі умови для розвитку місцевого бізнесу. Саме задоволені  бердянці, які мають змогу самореалізуватись, можуть створити відповідний настрій і для відпочивальників.

Моя думка: можна організовувати аукціони не лише для підприємців, які ведуть торгівлю, а й для визначення організатора ярмарки, — хто запропонує найбільш креативну та цікаву ідею та готовий найбільше коштів сплатити в бюджет або вкласти в розвиток міста, буде визначений переможцем і отримає право організувати ярмарок.

Або створити комунальне підприємство, яке буде опікуватися ярмарками та іншими розважально-відпочинковими заходами: виготовлятиме локації та ярмаркові об’єкти буде організовувати концерти та фестивалі, а отримані кошти вкладати в розвиток міста. Тим паче, що на культурні (туристично привабливі) події — локальні ярмарки та фестивалі, які проводяться містом можна залучити кошти міжнародних фондів, державного та обласного бюджетів.

Варіантів розвитку сезонної торгівлі, організації її на високому європейському рівні — більш ніж достатньо, головне визначитись з пріоритетами та окреслити шляхи їх реалізації.

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе  перший конкурс  для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ „Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати  пенсій з переліку https://www.pfu.gov.ua/1906048-perelik-bankiv-upovnovazhenyh-na-vyplatu-pensij/.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Верховна Рада узаконила доступне розмитнення «євроблях». Скільки доведеться платити?

Верховна Рада узаконила доступне розмитнення «євроблях». Скільки доведеться платити?

Про це повідомляється на парламентському порталі.

Документ встановлює, що, тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання законом чинності, базою оподаткування вживаних легкових автомобілів є сума акцизного податку, яка розраховується за формулою, прив’язаною до обсягу двигуна і року випуску авто.

Відповідно до встановленої формули максимальна ставка податку для бензинового автомобіля від п’яти до дев’яти років і обсягом двигуна 2000 куб.см складе 500 євро. Для дизельного автомобіля старше 15 років і обсягом двигуна 5000 куб.см складе 2750 євро.

Пільговий період поширюється тільки на автомобілі, з дати випуску яких пройшло більше п’яти років.

Виключені з дії пільгового режиму транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше та мотоцикли. Також режим не поширюється на авто, якщо вони не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і вище або походять з країни-окупанта.

Протягом 180 днів при оформленні б/в автомобілів, завезених до 31 грудня 2020 року, їх власники звільняються від сплати ввізного мита.

У разі, коли завезене до 31 грудня 2020 року, знаходиться на території України, але не оформлено належним чином, його власнику необхідно буде заплатить 8500 грн для проходження спрощеної схеми реєстрації.

Якщо власник такого авто не планує його оформляти, він може протягом півроку вивезти його за кордон, попередньо сплативши до держбюджету 8 500 грн, що дозволить уникнути штрафів за таке порушення.

У Бердянську горів автомобіль

У Бердянську горів автомобіль

15 квітня о 13:02 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вул. Мечнікова.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить автомобіль «ВАЗ 2115» на загальній площі 5 кв.м.

О 13:13 вогнеборці локалізували займання, а о 13:23 – повністю ліквідували.

Причина пожежі встановлюється. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалось 1 одиниця техніки та 4 чоловіки особового складу.

Фінансування житлових субсидії та пільг

Фінансування житлових субсидії та пільг

Більш детальну індивідуальну інформацію щодо розміру субсидії можна отримати за телефоном “гарячої лінії” 4 70 37 або за допомогою сайту Мінсоцполітики в рубриці “Житлові субсидії” в розділі “Дізнатись розмір призначеної субсидії онлайн” та пільги на ЖКП за телефоном 3 84 19

Зміна руху автобусів за маршрутами №17 та №17/15

Зміна руху автобусів за маршрутами №17 та №17/15

До уваги мешканців міста! За інформацією відділу транспорту та зв’язку, з 17 квітня 2021 року змінюється рух транспорту за маршрутами №17 „Універмаг „Черьомушки”- Аквапарк” та №17/15 „Універмаг „Черьомушки” – Дальня Коса”. Рух автобусів за вказаними маршрутами буде здійснюватися по вул. Перемоги замість вул. Свободи. Автобусна зупинка “Центральний ринок” по вул. Свободи переноситься на проспект Праці.

Олексія Бакая офіційно представлено головою Бердянської районної державної адміністрації

Олексія Бакая офіційно представлено головою Бердянської районної державної адміністрації

На початку урочистої частини Голова ЗОДА Олександр Старух висловив подяку за плідну роботу вже екс-очільниці району Ірині Півень та висловив сподівання на подальшу не менш ефективну роботу Ірини Григорівни в Бердянському районі.

Представлячи Олексія Бакая, Олександр Старух відзначив, що перед новопризначеним головою Бердянської РДА поставлено чимало завдань з реалізації Великого будівництва в районі – це стосується доріг державного значення, сільських амбулаторій та ін. В умовах обмежених повноважень завдань перед головою державної адміністрації стоїть дуже багато.

Заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім запевнила, що депутатський корпус облради готовий надавати всебічну підтримку в розвитку укрупненого Бердянського району.

У своєму вітальному слові голова Бердянської районної державної адміністрації Олексій Бакай окреслив для себе три пріоритетних завдання:

  1. Сприяння в наданні мешканцям району своєчасної та якісної медичної допомоги
  2. Пошук шляхів вирішення проблем з водопостачанням та водовідведенням Бердянського району
  3. Забезпечення контролю за ремонтом доріг

Олексій Бакай закликав депутатів різних рівнів, голів ОТГ та міського голову Бердянська Валерія Баранова об’єднати зусилля, щоб єдиною командою досягти позитивних зрушень в Бердянському районі.

Також Голова Бердянської РДА запевнив, що всі проблеми громад вирішуватимуться спільними зусиллями з головами ОТГ та владою району. До своїх задач в якості очільника району Олексій Бакай також відзначив розробку проектів та пошук джерел фінансування на їх реалізацію.

Присутні на заході депутати районної ради поцікавились у голови району його баченням по сприянню розвитку бізнесу, ремонту доріг, управління комунальним майном. На це Олексій Бакай в черговий раз підкреслив, що пріоритети в роботі районної ради, влада визначатиме спільно з представниками ОТГ та депутатським корпусом і так само спільними зусиллями буде шукати шляхи їх вирішення.

Також голова Бердянської райдержадміністрації повідомив, що прагнення до спільної конструктивної роботи у телефонній розмові підтвердив і народний депутат від Бердянська Олександр Пономарьов.

Владислав Боров – чемпіон України з жиму лежачи серед юнаків до 18 років

Владислав Боров – чемпіон України з жиму лежачи серед юнаків до 18 років

В боротьбу за сходинки на п’єдесталах пошани активно втрутилися бердянські атлети.

Так серед юніорів, атлетів до 23 років, вихованець ДЮСШ (Бердянськ), студент факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ Артем Круглік, вихованець тренерів Сергія Пєвнєва та Руслана Літуса, у в/к до 93 кг в класичному жимі лежачи посів четверту сходинку з результатом 127,5 кг, а з жиму лежачи – 5 місце, подолавши 142,5 кг.

Вдалим дебютом на Всеукраїнських змаганнях відзначився вихованець тренера-викладача ДЮСШ Руслана Літуса, учень 11-го класу ЗОШ № 7 Владислав БОРОВ, який змагався у віковій групі юнаків до 18 років включно.

В класичному жимі Владислав у в/к до 74 кг посів п’яте місце з результатом 110 кг. Вже через три дні він у тій же ваговій категорії в чемпіонаті України з жиму лежачи (екіпірувальному) став чемпіоном серед юнаків з результатом 115 кг. Вітаємо вихованця та його тренера з медальним заліком Чемпіонату України серед юнаків та бажаємо вдалих стартів підлеглим Руслана Літуса на чемпіонаті України з пауерліфтингу, який пройде наприкінці квітня в Маріуполі.

Спортсмени та тренери висловлюють вдячність за участь в чемпіонатах України начальнику управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА Наталії Власовій, депутатському корпусу виконавчого комітету Бердянської міської ради, начальнику відділу молоді та спорту виконкому БМР Вадиму Шумілову та директору ДЮСШ Миколі Даниленко.