Набув чинності закон про заочне засудження

Набув чинності закон про заочне засудження

Закон напередодні був опублікований в газеті «Голос України», передає Укрінформ.

Законом вносяться зміни до статті 281 КПК, якими визначаються дві підстави для оголошення розшуку підозрюваного: якщо його місцеперебування невідоме, а також якщо підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду за умови його належного повідомлення про такий виклик та якщо існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав та/або перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях України.

Крім того, закон дає змогу судам розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук.

Ухвалені зміни до КПК також передбачають, що у разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук, строк дії ухвали не зазначається та розмір застави не визначається.

Підставами для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження пропонується визначити: ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду, а також винесення постанови про оголошення підозрюваного, обвинуваченого у розшук.

Верховна Рада ухвалила 27 квітня ухвалила закон, який спрощує процедуру спеціального досудового розслідування і заочного засудження (№2164). Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон 11 травня.

Перебере на себе функції СБУ та податкової міліції. Кабмін створив Бюро економічної безпеки

Перебере на себе функції СБУ та податкової міліції. Кабмін створив Бюро економічної безпеки

 — Утворити Бюро економічної безпеки України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України, — йдеться в документі.

Новий орган отримає повноваження СБУ та податкової міліції у сфері боротьби з економічними злочинами.

Як зазначив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Бюро економічної безпеки «буде займатися всіма злочинами в сфері економіки».

«Поганий сигнал». Блінкен заявив, що зміна керівництва Нафтогазу може погіршити міжнародний імідж України

«Поганий сигнал». Блінкен заявив, що зміна керівництва Нафтогазу може погіршити міжнародний імідж України

Про це він сказав в інтерв’ю програмі Факти ICTV в ході візиту в Україну, який відбувся 6 травня.

 — Насправді це поганий сигнал і потенційна шкода міжнародна шкода іміджу України. Мені здається, уряд це розуміє і рухатиметься вперед до корпоративного управління Нафтогазом. Воно повинно бути прозорим, незалежним і обов’язково служити інтересам українців, — підкреслив Блінкен.

Вчора в ході брифінгу після зустрічі з Зеленським держсекретар США зазначав, що вони обговорили важливість корпоративного управління в контексті ситуації з Нафтогазом. Президент України на запитання журналістки про Нафтогаз не відповів.

28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

Увечері 30 квітня всі члени наглядової ради Нафтогазу добровільно подали у відставку. 2 травня Кабмін закликав наглядову раду НАК доопрацювати до призначення нових членів, проте члени наглядової ради відповіли відмовою.

За день до звільнення Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.

Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.

Юрій Вітренко також прийшов в Нафтогаз у 2014 році. У компанії він обіймав посаду виконавчого директора. Влітку 2020 року Вітренко пішов з Нафтогазу, оскільки його посаду в компанії скоротили. Тоді ж він заявив, що вважає Коболєва неефективним керівником.

Захист від РФ: США активно розглядають надання Україні систем ППО

Захист від РФ: США активно розглядають надання Україні систем ППО

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю «Радіо Свобода»

Журналістка нагадала Блінкену про дві нещодавні заяви від представників керівництва України. Одна стосувалася прохання до США надати Україні системи протиповітряної оборони та антиснайперські технології, друга – ідеї, що США мали б розмістити в Україні зенітні ракетні комплекси Patriot.

З огляду на вище сказане вона запитала держсекретаря, чи розглядають США можливість надання Україні чогось із вище переліченого.

 — Звичайно, ми розглянемо будь-який запит. Тут ключовим партнером України є Пентагон. Зараз ми думаємо над тим, яка додаткова допомога – крім тієї дуже значної допомоги, яку ми вже надали, зокрема оснащення, – була б корисною для України саме зараз. Це питання на стадії активного розгляду, — сказав Блінкен.

У четвер, 6 травня, відбувся візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до України.

Зеленський обговорив з ним питання Донбасу, «Північного потоку-2» та реформ в Україні. Водночас Ентоні Блінкен наголосив на важливості боротьби з корупцією для подальшого просування реформ в Україні.

EXMO Сoin (EXM): нешуточный потенциал — для крутых доходов в перспективе

EXMO Сoin (EXM): нешуточный потенциал — для крутых доходов в перспективе

Инвестировать нужно уже сейчас: с каждым днем уникальной по возможностям платформой интересуются сотни и тысячи новых желающих подзаработать на эксмо-коинах!

EXMO: что это такое

Прежде всего EXM — это биржевой токен EXMO стандарта ERC-20, именно такое лаконичное и емкое определение дает сама платформа. Она дала владельцам своей криптовалюты множество преимуществ на бирже, в том числе в плане комфорта и удобства.

Объективные оценки перспективы роста EXMO

эксмо коин рост

дневной график пары EXM/USDT

Всего выпущено 2 000 000 000 EXM. Lock-up на три года составляет 50 %, а стоимость 1 EXM равна 0.000001 BTC.

Сегодня актуальная стоимость монеты эксмо — 7 центов. Это немного. Но нужно учесть потенциал роста в долгосрочной перспективе: аналитики предсказывают к концу 2021 года огромный взлет — до одного доллара за одну монету! Серьезный рост ожидается и в номинале.

EXMO Coin растет не только по отношению к доллару США, но и в сравнении со стоимостью биткоина.

А еще на протяжении довольно длительного периода EXMO обнаруживает сходство с BNB, нативной монетой Binance Chain. Она после запуска достигла стоимости в 650 долларов за монету, рост в цене только увеличивается.

EXMO affiliate program

Главные достоинства EXMO Сoin

Платформа предлагает не менее четырех реально эксклюзивных бонусов:

 • повышенная ставка Cashback — гарантированное снижение торговых комиссий в два раза (до 50 %);
 • функция Copytrading — повтор в режиме «автоматический» сделок за трейдерами, продемонстрировавшими неслучайную успешность;
 • Margin fee — предоставление льготных ставок по маржинальным займам (дисконты выдаются при уплате комиссий);
 • Cloud mining — доступ к майнинговым мощностям партнеров.

А еще площадка дает VIP-поддержку с личным оператором технической службы, предоставляет безлимитный круглосуточный доступ в биржевой чат и возможность голосовать за листинг и делистинг монет. Логин пользователя эстетично подсвечивается, а по запросу статус переводится в категорию Pro.

Ежеквартальное сжигание монет

В принципиальном подходе платформы — регулярное (раз в 3 месяца) масштабнейшее сжигание EXMO Coin. Подразумевается отправка определенных моментов монет на общедоступный, с недоступными приватными ключами, адрес, с которого криптовалюта никогда не будет потрачена.

Согласно апрельским подсчетам, уже недавно было утилизировано 4 000 000 токенов EXM, что в долларах США составило 370 000. На июль 2021 года планируется очередное массовое сжигание.

Всего намечено сжечь 50 % всех токенов.

Что происходит во время сжигания? Средства, перечисляемые от покупки премиальной сетки Cashback, утилизируются.

Цель сжиганий эксмо-коинов очевидна: чем меньше токенов, тем выше на них спрос. Новых монет компания не печатает!

Как купить Эксмо коин?

 • Регистрийтесь на бирже EXMO
 • Пополняете счет в гривне
 • Обмениваете гривну на одну из пар в которых торгуется Эксмо коин
 • Покупаете EXMO Coin и откладывайте в «долгий ящик»

пары торговли с exm

Безпрецедентне порушення: окупанти обстріляли з кулемета машину української сторони у СЦКК

Безпрецедентне порушення: окупанти обстріляли з кулемета машину української сторони у СЦКК

Про це повідомили у штабі Операції Об’єднаних сил.

 — Російські найманці вдалися до безпрецедентного порушення — обстріляли зі стрілецької зброї автомобіль наглядової групи. 3 травня 2021 у кузові автомобіля наглядової групи були виявлені два вихідних кульові отвори, які стали наслідком обстрілу з кулемета калібру 7,62 мм, — йдеться у повідомленні.

Інцидент стався на Маріупольському напрямку. Ніхто зі спостерігачів внаслідок обстрілу не постраждав.

Рада ухвалила ключовий закон земельної реформи

Рада ухвалила ключовий закон земельної реформи

Документ підтримали 284 депутати.

Законопроєкт №2194 регулює передачу земель «на місця» громадам. Він має виправити юридичні колізії роботи ринку землі, а також врегулювати реалізацію переважного права орендаря на купівлю та електронні земельні торги.

Розгляд документу тривав понад місяць – його розпочали 16 березня, проте голосування у другому читанні відбулося лише 28 квітня. Це сталося через кількість поданих нардепами правок – їх налічувалося понад 3 тисячі.

Як повідомляє Мінагрополітики, серед основних нововведень законопроєкту:

 • передача земель у комунальну власність сільських, селищних, міських рад;
 • скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
 • запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу / рецензування;
 • надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
 • інтеграція та уніфікація землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
 • запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;
 • зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
 • зменшення ризиків хабарництва та корупції.

Як раніше зазначав ексочільник Мінекономіки Павло Кухта, 2194 «є однією з умов отримання $700 млн дуже дешевої кредитної підтримки від Світового банку». Крім того, за умови повної реалізації земельної реформи, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, планує інвестувати в економіку України близько 3 мільярдів доларів до 2024 року.

 — В основі документу – спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, розширення повноважень місцевих громад та впровадження цифрової трансформації земельних відносин, — прокоментував закон міністр економіки Ігор Петрашко.

В зоні ООС автомобіль із військовими підірвався на вибухівці: є загиблий

В зоні ООС автомобіль із військовими підірвався на вибухівці: є загиблий

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС.

 — 27 квітня, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», внаслідок підриву військового автомобіля на невідомому вибуховому пристрої один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав травмування несумісні з життям. Ще три військовослужбовці дістали бойові травмування.

Командування висловлює щирі та глибокі співчуття рідним та близьким загиблого захисника, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що травмованих воїнів доставили до лікувального закладу та надали належну медичну допомогу. Стан їх здоров’я задовільний.

На місці події працює керівний склад військової частини та робоча група Військової служби правопорядку ЗС України.

Найбільшу авіаносну групу британських ВМС залучать до операцій із забезпечення безпеки у Чорному морі

Найбільшу авіаносну групу британських ВМС залучать до операцій із забезпечення безпеки у Чорному морі

Як повідомили у Міністерстві оборони країни, його метою є забезпечення глобальної безпеки.

Під час 28-тижневого походу військові кораблі, підводні човни і судна забезпечення на чолі з новітнім авіаносцем Королева Єлизавета відвідають порти близько 40 країн і візьмуть участь у понад 70 міжнародних навчаннях і операціях.

«CSG21 візьме участь у навчаннях НАТО, зокрема у Steadfast Defender, а також в операціях із забезпечення безпеки у Чорному морі», — йдеться у повідомленні.

США готують візит держсекретаря Блінкена в Україну – CNN

США готують візит держсекретаря Блінкена в Україну – CNN

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в керівництві України.

За інформацією видання, той факт, що адміністрація Байдена відправить держсекретаря в Україну, дає чіткий сигнал про те, що Вашингтон підтримує українську державу і цінує її як союзника.

Крім того, зазначає видання, візит Блінкена в Україну стане однією з можливостей обговорити потенційну зустріч Байдена-Зеленського під час перебування президента США в Європі влітку.