Криза водопостачання: в Бердянську пропонують на 50% перейти на воду з р. Берда

Криза водопостачання: в Бердянську пропонують на 50% перейти на воду з р. Берда

За словами міського голови за останні 4 роки з міського бюджету для покриття боргів “Бердянськводоканалу” виділено 97 мільйонів гривень. Крім того, впродовж 2020-2022 років підприємство має сплатити штраф 34 млн грн, встановленим НКРЕ за порушення порядку фінансування статей видатків підприємства, які були закладені в тарифі.

Перемовини з облводоканалом проходять вкрай тяжко. Валерій Баранов зазначив, що керівництво обласного водопостачальника пропонує забрати “Бердянськводоканал”. Мер Бердянська переконаний, що цього допустити не можна. У зв’язку з цим міський голова запропонував наступні антикризові заходи:

  • скорочення робочого тижня працівників інженерно-технічних служб підприємства до трьох днів;
  • скорочення обсягів закупівлі дніпровської води на 50%, а різницю покрити на 50% за рахунок річки Берда;
  • знизити тиск в міських мережах водопостачання в нічний час.

Зазначені заходи в цілому дозволять знизити видатки підприємства на 3,3 млн гривень. В результаті змішання бердівської і дніпровської води, кінцевий продукт для споживачів стане жорсткішим і становитиме 18-20 одиниць. Тариф для користувачів знизиться на 20%.

Депутати міської ради висловили обурення такими намірами, адже в лютому, при призначенні Дмитра Михалевича на посаду директора водоканалу громадськості обіцяли беззбиткову роботу підприємства.

Валерій Баранов заявив, що з даного приводу проведе громадські слухання. Для запровадження зазначених антикризових заходів рішення сесії не потрібне.