Для учнів середніх і старших класів та вихованців закладів позашкільної освіти й культури продовжено дистанційне навчання

Після вимушеного переходу на дистанційне навчання міська влада розглянула питання подальшого формату проведення занять у закладах освіти громади. Сьогодні члени місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заслухали дані щодо динаміки захворюваності як дитячого, так і дорослого населення Бердянська на сезонні гострі респіраторні вірусні інфекції, у т.ч. і на Ковід-19, і виявили, що значного покращення ситуації за майже два останні тижні не відбулося.

Як повідомила начальник відділу охорони здоров’я виконкому Тетяна Марч, незначне зниження статистики по захворюваності, зокрема на коронавірусну інфекцію, обумовлене не реальним станом ситуації, а технічними проблемами в проведенні лабораторних досліджень ПЛР-тестів в області. Спираючись на аналіз практичних даних, захворюваність на сьогоднішній день не йде на спад, а прогресує. Крім того, тенденція до зниження рівня захворілих дітей наразі відсутня.

«Якщо порівнювати дані, то кількість захворілих дітей на попередньому тижні складала 48 осіб, а протягом поточного – 50 школярів. Лікарі первинної та вторинної ланок медицини в нашій громаді рекомендують подовжити розмежування дитячих колективів», – зауважила Тетяна Марч.

В.о. начальника відділу освіти Жанна Безродня розповіла, що протягом минулого тижня у 7-ми школах громади займалися в дистанційному режимі навіть учні 1-4-х класів, що було пов’язано із значним рівнем захворюваності дітей або ж хворобою вчителів, яких ніким було замінити. Моніторинг епідемічної ситуації, за її словами, показав певну позитивну динаміку, зумовлену своєчасним вжиттям комплексних обмежувальних заходів і призупиненням очного освітнього процесу в усіх закладах, які відвідують діти.

На цьому також акцентували увагу присутніх як Тетяна Марч, так і завідувачка Бердянського відділу ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександра Кікарош, яка наголосила, що епідемічна ситуація нині не стабілізувалася, адже при пороговій кількості захворілих у 800 осіб на сьогодні фіксують більше 1 000 нових випадків захворювання.

Оскільки показники захворюваності і досі перевищують нормативні порогові значення, комісія одноголосно вирішила подовжити призупинення очного освітнього процесу в закладах загальної середньої та позашкільної освіти, закладах культури та спортивних секціях, тобто проводити заняття з використанням дистанційних технологій по 25 лютого включно. Прийняте рішення стосується учнів 5-11-х класів шкіл громади, а також вихованців закладів позашкільної освіти, культури та спорту. Право визначати формат навчання молодших школярів у період з 18 по 25 лютого залишається за керівниками закладів освіти. У випадку виходу учнів 1-4-х класів на очне навчання у школах освітній процес повинен відбуватися із суворим дотриманням санітарних і протиепідемічних заходів. Винятком став дозвіл на проведення тренувань спортсменів і тренерів секцій, які готуються до змагань державного та обласного рівня, знову ж таки з обов’язковим дотриманням належних протиепідемічних вимог.

В.о. міського голови Олександр Свідло визнав рекомендації зазначених посадовців обґрунтованими та звернув увагу на необхідність виконання рішення місцевої комісії з питань ТЕБ і НС дитячими закладами приватної форми власності, щоб запобігти подальшому розповсюдженню хвороб серед дітей шкільного віку.

Джерело: Офіційний сайт Бердянської міської ради