Росія готує провокацію для вторгнення своїх регулярних військ на Донбас — розвідка

Росія готує провокацію для вторгнення своїх регулярних військ на Донбас - розвідка

За даними ГУР, Росія планує спровокувати Україну на військову відповідь російським окупантам на лінії зіткнення на Донбасі. Потім РФ хоче ввести регулярні підрозділи ЗС РФ і розширити військову присутність на тимчасово окупованих територіях, пише ГУР.

За даними розвідки, мотивувати вторгнення Росія планують метою «захисту» нібито російських громадян на Донбасі, які насправді є українцями і примусово отримали паспорти РФ.

Розвідка також не виключає спроб просування російських окупантів углиб України.

За даними ГУР, російским дипломатам і пропагандистам доручили бути готовими роз’яснювати світовій спільноті про нібито агресивні дії України і відповідні «миротворчі» дії РФ.

США привели війська в максимальну боєготовність через сили Росії біля кордонів України

В свою чергу, Європейське командування збройних сил США (EUCOM) привело в максимальний рівень боєготовності армію у зв’язку зі стягуванням озброєння РФ до кордону України і відновленням бойових дій на Донбасі, повідомляє сьогодні НВ.Україна з посиланням на видання Politico.

За інформацією видання, Пентагон насторожений через активізацію Росії в Східній Європі та Арктиці.

Представник EUCOM, капітан Венді Снайдер відмовилася обговорювати рівні готовності, аргументуючи вимогами оперативної безпеки.

За даними видання, минулого тижня у відповідь на розгортання додаткових російських військ рівень спостереження EUCOM був підвищений з «можливої кризи» до «потенційно неминучої кризи» — найвищого рівня.

На думку колишнього командувача американською армією в Європі Бена Ходжеса, стягування військ може бути «позерством Росії» і «перевіркою» адміністрації нового президента США Джо Байдена.

 — Деякі офіційні особи вважають, що Росія в основному займається брязкотом зброєю і не бажає відновлювати наступ. Інші стурбовані більше, вважаючи, що наміри Путіна неясні і що операція з перевірки нового президента (США,  ред.), може швидко перерости в щось більш зловісне, — пише NYT.

@@https://www.brd24.com/news/rosiya-skontsentruvala-na-kordoni-z-ukrainoyu-28-batalyonnikh-taktichnikh-grup.html@@@@https://www.brd24.com/news/na-donbasi-zagostrennya-zaginuli-4-viyskovikh.html@@